News

19.04.2011 - Početná výprava z našeho klubu se zúčastnila závodu Grand Prix, který se konal tento víkend na Podbabě. V kategorii PR/24 z celkových 36 závodníků bylo 7 z našeho klubu. Dařilo se Pavlovi Hrabalovi, který skončil na 16. místě i Kubovi Štruncovi, který dojel na 19. místě. 5 bodů za 12. místo vybojoval Jirka Štrunc v kategorii ES/32, která se kvůli velkému počtu startujících v obou sobotních kategoriích protáhla až do pozdních večerních hodin. V neděli se pokračovalo kategorií ES/24 kde se dařilo Luďkovi Seifertovi, který po postupu do finále skončil na 13. místě.
Kompletní výsledky jednotlivých závodů - PR/24, ES/32, ES/24. Průběžné pořadí a přehledně zpracované výsledky ze závodu najdete na stránkách seriálu Grand Prix.

Pro Podbabu to byl první velký závod a dráha i pořadatelé vše zvládli skvěle. Závody skvěle řídil Jakub Vujaklija a zaslouží si uznání, že se vzdal účasti v závodech a věnoval se pouze organizaci.

14.04.2011 - Odjeli jsme druhý závod Pražského poháru na nové dráze na Podbabě. Na závodě se objevilo několik nových tváří - Miloš Hojer, Jan Šimonek, Jarda Kočí, Jirka Nováček z Jihlavy a Jaroslav Švanda z Brna. Závod vyhrál Tomáš Marek, který startoval v první, nejklidnější skupině a jeho 260 kol už nikdo nepřekonal. Na druhém místě se umístil Antonín Vojtík a na třetím místě Pavel Kulovaný.

Připojuji kompletní výsledky závody a aktualizované pořadí.

Další závod se jede znovu na Podbabě v květnu.

10.04.2011 - Kuba Štrunc připravil další číslo časopisu Slot Car News - březen. (PDF, 6 MB)

Slot Car News - březen

27.03.2011 - Doplňuji výsledky druhého závodu klubových formulek. Další závod odjedeme 26.4.

21.03.2011 - Připojuji výsledky třetí veřejné soutěže a připomínám že v úterý 22.3. jedeme druhý závod klubových formulek.

17.03.2011 - Za účasti 29 závodníků jsme odjeli sedmý závod Pražského poháru. Závod se konal na nové, 40 metrů dlouhé autodráze klubu AMC Podbaba. Do závodu se přihlásilo i deset jezdců, kteří ještě v letošním Pražském poháru nezávodili a přijeli se hlavně svézt na novou autodráhu.
Ve skupině D, která byla tvořena právě těmito novými tvářemi, se dařilo pardubickému triu Marek, Kalhous, Vaněček. Skupinu vyhrál Tomáš Marek a svým výkonem 242 kol nastavil laťku ostatním závodníkům dost vysoko. Druhý ve skupině skončil Roman Kalhous následován Zdeňkem Chleborádem, který předjel Petra Vaněčka.
Ve skupině B měl smůlu Josef Hensl, který díky problémům s autíčkem celou jednu jízdu nejel. Jeho 202 kol stačilo nakonec na celkové patnácté místo (pokud by neměl problémy, mohl se umístit přibližně na sedmém místě). Skupinu vyhrál s 250 koly Jiří Karlík a ujal se vedení v závodě, druhý ve skupině skončil Tonda Vojtík a s 244 koly se dostal na průběžné druhé místo. Skupina B nabídla souboj mezi Jakubem Vujaklijou a Markem Plecitým, který nakonec dopadl lépe pro Jakuba. Bohužel ani jeden z nich nedokázal najet dost kol a předjet Tomáše, Tondu ani Jirku ? průběžně jim tedy patřilo čtvrté a páté místo.

Pražský pohár

Jako poslední nastupovala do závodu skupina A ? posledních osm jezdců, kteří mohli zasáhnout do konečných výsledků. Solidní výkon zajel Luděk Seifert, kterému jeho 217 kol stačilo na desáté místo a také Pavel Hrabal, který má minimum zkušeností z podobně technických drah, jakou nová dráha na Podbabě je. Pavlových 211 kol mu vyneslo celkové dvanácté místo. Závod nakonec vyhrál Pavel Kulovaný, který najel o dvě kola víc než Jirka Karlík a stal se tak vítězem sedmého závodu Pražského poháru. Ještě bych rád připomněl nejvzdálenějšího závodníka, není to nikdo z Pardubic ani z Ústí nad Labem, je jím Vlasta Šíma, který do Prahy přijel až z Ostravy a po sobotní veřejné soutěži na Letné počkal až do středy na Pražský pohár, aby se následně ve čtvrtek vrátil zpět do Ostravy. Vlasta obsadil sedmadvacáté místo a vybojoval jeden bod do průběžného pořadí Pražského poháru.

Výsledky závodu a průbežné pořadí. Fotky od Franty Holého.

Jakožto organizátor Pražského poháru bych ještě rád doplnil, že stávající časový plán se osvědčil a nebude se měnit. Dráha se v průběhu závodu vypínala minimálně a samotný závod skončil přibližně ve 21:40.

Na závěr se ještě sluší říct, že nová dráha na Podbabě se opravdu povedla a bude radost na ní jezdit. Konečně se budou velké závody konat i v Praze a nebudeme na ně muset stále jen dojíždět. Tím také apeluji na všechny ?pražáky?: Když už se ta dráha ?sama? (z vašeho pohledu) postavila, tak jí podporujte, podporujte pražské autodráhy a závody, začněte žít klubovým životem a na závodech se i bavte?

15.03.2011 - Již zítra (středa 16. 3.) se odjede sedmý závod Pražského poháru na zcela nové dráze klubu AMC Podbaba. Trénink by měl být možný od 16:00, start závodu je pak klasicky v 18:30.

Pražský pohár - pozvánka

11.03.2011 - O tomto víkendu se v dánské Kodani koná závod Scandinavian Masters v kategoriích Open 12 a ES/24. Spolu s početnou českou výpravou vyrazili na závod i Jirka a Kuba Štruncovi z našeho klubu. Na webu dánského klubu můžete sledovat online výsledky + dvě webkamery.

8.03.2011 - V sobotu 12.3. odjedeme na Letné poslední letošní veřejnou soutěž. Další informace najdete v sekci závody.

8.03.2011 - Po pěti týdnech od přivezení prvních dílů dráhy se na Podbabě již jen dolaďují detaily kolem nové autodráhy - nezbývá než jen smeknout klobouk před těmi, kteří měli tu odvahu, pustili se do tak velkého projektu a zdárně ho dotáhli až do konce - aneb neblafali, ale něco začali dělat...
Podbaba - březen 2011 Podbaba - březen 2011
Podbaba - březen 2011

7.03.2011 - Doplnil jsem fotky ze závodu Grand Prix v Jihlavě od Kuby Štrunce a dále tu máme, také od Kuby, další číslo časopisu Slot Car News za měsíc únor. (PDF, 7 MB)

3.03.2011 - Pro zajímavost doplňuji výsledky dvou závodů, kterých se minulý měsíc účastnili členové našeho klubu. Prvním je Warm Up na MS Wing Car v Plzni. Nejlépe se z našeho klubu umístil v kategorii G12 Jakub Štrunc a to na pátém místě. Další akcí byl závod 1000 km Vysočinou, který se jel v Hlinsku s GT vozy. Náš tým ve složení Pavel Hrabal, Luděk Seifert závod vyhrál s náskokem více než 50 kol. Gratulujeme!

3.03.2011 - Z důvodu dokončovacích prací na zázemí nové dráhy na Podbabě se termín březnového závodu Pražského poháru o týden posouvá.

16. 3. 2011 - Pražský pohár - AMC Podbaba

23.02.2011 - V úterý jsme odjeli první závod klubových formulek. Sešlo se nás na startu sedm a atmosféra závodu byla perfektní. Další závod se jede v úterý 22.3. Výsledky ze závodu.

22.02.2011 - Do fotogalerie jsem doplnil fotky z druhé veřejné soutěže od Pavla Hrabala, fotky z pardubické Cahozy a ze zahřívacího závodu před MS Wing car v Plzni.